نحوه رفع گرفتگی لوله فاضلاب

مجموعه لوله بازکنی خانی، با 20 سال سابقه کاری در حوزه لوله بازکنی، چاه بازکنی و تخلیه چاه، تعمیر و تعویض لوله‌ها، تشخیص ترکیدگی، نشتی لوله‌ و تعمیر آن، لوله کشی صفر تا صد ساختمان‌های مسکونی و تجاری و تمامی تعمیرات آن، توسط کادری مجرب، متخصص و کاربلد (دارای عدم سوء پیشینه) با دستگاه‌های پیشرفته و کامل، استاندارد و بروز مشغول فعالیت است. برای درخواست اعزام سرویسکار فوری در هر ساعتی از شبانه‌روز با شماره 09126908216 تماس بگیرید تا نیروهای ماهر و با تجربه در کمتر از 20 دقیقه در محل مورد نظر شما با کارشناسی رایگان حضور پیدا کنند. 

حداقل یکبار برای همه پیش آمده است که با انسداد لوله ها مواجه شده باشند. این مشکلات اگر سریعا رفع نشوند دردسرهای بزرگتری را بهمراه دارند. بهترین کار در این مواقع تماس با یک شرکت خدماتی عالی و با تجربه است تا با اعزام سرویسکار ماهر و مجرب و توسط دستگاه های مدرن اقدام به رفع مشکل کنند. در این مقاله درباره نحوه رفع گرفتگی لوله فاضلاب صحبت خواهیم کرد. راه حل های توضیح داده شده راحت نیستند و نیاز به تجهیزات و مهارت خاصی دارند. اگر می خواهید این کار را بدون درخواست کمک از لوله بازکنی انجام دهید، مراقب باشید که به لوله ها آسیبی وارد نکنید تا ناچارا هزینه دو برابری را بپردازید.

نحوه رفع گرفتگی لوله فاضلاب چگونه است؟

با استفاده از ابزارها و تکنیک های مناسب، می توانید به راحتی و بدون نیاز به تماس با متخصص، انسداد لوله ها را از بین ببرید. اکثر سیستم های لوله کشی حداقل یکبار دچار گرفتگی می شوند. لوله بازکنی خانی به شما نشان خواهد داد که چگونه گرفتگی های سرسخت را در سینک آشپزخانه، وان حمام، توالت و فاضلاب کف تمیز کنید.

این تکنیک های اثبات شده تقریباً هر گونه گرفتگی را از بین می برد. اگر بعد از چندین بار تلاش مطمئن شدید که نمی توانید گرفتگی را پاک کنید، باید شکست را بپذیرید و برای جلوگیری از هزینه های اضافی با یک شرکت ارائه کننده خدمات لوله بازکنی تماس بگیرید و کار را به یک سرویس کار تمیز دارای مجوز واگذار کنید. وارد کردن نیروی اضافی و مداوم به لوله یا فیکسچر آسیب برساند.

نحوه رفع گرفتگی هر لوله چگونه است؟

ابزار مورد نیاز لوله کشی

اولین ابزاری که در هنگام بروز مشکل باید به آن دسترسی داشت، یک پیستون است. این دوست لوله کش، گرفتگی ها را از اکثر وسایل، از جمله سینک، وان و توالت پاک می کند. هر صاحب خانه باید یک پیستون دستی در خانه داشته باشد.
برای از بین بردن گرفتگی‌هایی که در قسمت‌های غیر قابل دسترس لوله فاضلاب قرار دارند، از یک میله فنری با طول زیاد استفاده کنید. یک فنر فولادی بلند و انعطاف‌پذیر که به دور قرقره‌ای که با میل لنگ دستی نصب شده است پیچیده شده است. این کابل های انعطاف پذیر تا طول 30 متر در دسترس هستند، اگرچه یک مدل 10 متری برای اکثر گرفتگی های خانگی کافی است.

این فنرها مخصوص گرفتگی توالت ها ساخته شده است. این میله نیز به یک میل لنگ دستی مجهز است، اما به جای یک قرقره، کابل در یک شفت سفت و سخت محصور شده است. انتهای فنر با یک زاویه دقیق خم شده است تا در منحنی های محکم توالت قرار گیرد.
برای یک گرفتگی بسیار بزرگ یا آنی که دور از دسترس است، یک فنربرقی اجاره کنید. این دستگاه – یک فنر کابلی بزرگ که توسط یک موتور الکتریکی کار می‌کند – در بریدن تقریباً هر گونه گرفتگی، حتی ریشه‌های درهم درختان بسیار مؤثر است. قبل از آوردن فنر برقی به خانه، مطمئن شوید که نماینده به شما نحوه استفاده ایمن از آن را نشان می دهد.

چگونه گرفتگی سینک را باز کنیم؟

ابتدا ورودی لوله را بردارید. بیشتر گرفتگی های جزئی سینک را می توان با یک پیستون پاک کرد. تا حدی سینک را با آب پر کنید، سپس شروع به فرو کردن فنردستی کنید. قبل از اینکه به سرعت آن را از دهانه تخلیه بیرون بکشید، پیستون را چندین بار به شدت بالا و پایین کنید. اگر سینک آشپزخانه دوتایی است، یک پارچه خیس را در حالی که مشغول به فرو کردن فنر در لوله سینک هستید، روی دهانه دیگر قرار دهید. اگر سینک حمام است، پارچه را در سوراخ سرریز فرو کنید. در هر دو مورد، دستمال به رساندن فشار به طور مستقیم به گرفتگی کمک می کند.

اگر این روش جواب نداد  تله سینک را با آچار لوله بردارید. کوپلینگ بزرگ و رزوه ای روی تله های پلاستیکی PVC را اغلب می توان با دست باز کرد. آب تله را در یک سطل خالی کنید، سپس مطمئن شوید که تله مسدود نشده است.

چگونه گرفتگی سینک را باز کنیم؟

برش از طریق گرفتگی

 1. بازوی تله افقی را که از پایه در دیوار بیرون زده است بردارید.
 2. کابل را تا زمانی که مقاومتی را احساس کنید، به قسمت پایه وارد کنید.
 3. 18 اینچ کابل را بیرون بکشید، سپس پیچ قفل را ببندید.
 4. دسته را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و همزمان به جلو فشار دهید تا کابل را دورتر وارد لوله کنید.
 5. 18 اینچ دیگر کابل را بیرون بکشید و این کار را تکرار کنید تا زمانی که انسداد را از بین ببرید.
 6. اگر کابل فرو رفت یا به چیزی گیر کرد، میل لنگ را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و مارپیچ را عقب بکشید.
 7. هنگامی که کابل پاک شد، میل لنگ را بچرخانید و دوباره به جلو فشار دهید.
 8. کابل را بردارید و بازو و تله تله را جایگزین کنید. شیر آب گرم را باز کنید تا ببینید سینک به درستی تخلیه می شود یا خیر. اگر نشد، نگران نباشید. زباله های ناشی از گرفتگی شکسته شده گاهی اوقات در یک انسداد شل می نشینند.
 9. تا حدی سینک را با آب داغ پر کنید و از پیستون برای پاک کردن زباله ها استفاده کنید.
  با آب گرم بیشتری پیگیری کنید.

چگونه گرفتگی لوله وان را رفع کنیم؟

به ندرت پیش می آید که وان حمام به طور ناگهانی متوقف شود. گرفتگی در وان معمولاً در طی چند هفته ایجاد می‌شود و هر روز تخلیه وان کندتر می‌شود. همه ما این اتفاق را دیده ایم. مانند گرفتگی سینک، با پیستون شروع کنید.

ابتدا صفحه را از زهکش وان باز کنید و از یک سیم خم شده برای جدا کردن موها و کف صابون استفاده کنید.
اگر یک زهکشی بازشو روی وان وجود دارد، اهرم را به حالت باز بالا ببرید، سپس درپوش را بگیرید و آن را از سوراخ تخلیه بکشید.
آن را از تمام موها و صابون پاک کنید. این اغلب به مسائل رسیدگی می کند.
در غیر این صورت، سوراخ های سطح زیرین صفحه سرریز را با پارچه مرطوب بپوشانید و شروع به فرو رفتن کنید.
اگر گرفتگی را پاک نکرد، از مارپیچ کابل استفاده کنید.
صفحه سرریز را از انتهای وان بردارید. اتصال درپوش با آن بیرون خواهد آمد.
حدود 30 اینچ کابل را از لوله سرریز تغذیه کنید.
در حین چرخاندن میل لنگ دستی به جلو فشار دهید. تقریباً بلافاصله مقاومت را احساس خواهید کرد، اما تا زمانی که کابل از تله P که در زیر وان قرار دارد عبور کند، به چرخاندن آن ادامه دهید.
کابل را بردارید، سپس چندین گالن آب داغ را در زهکشی بریزید.
در نهایت صفحه سرریز و صفحه نمایش یا تخلیه پاپ آپ را تعویض کنید.

چگونه گرفتگی توالت را باز کنیم؟

از مارپیچ کمد استفاده کنید. گرفتگی توالت تقریباً همیشه در بالای تله محکم و منحنی که بخشی از یراق است ایجاد می شود. در برخی موارد، یک پیستون می‌تواند قدرت کافی برای باز کردن راه را فراهم کند، اما اغلب مجبور خواهید بود از یک مارپیچ کمد استفاده کنید. انتهای مارپیچ را با نوک خمیده آن به سمت بالا در کاسه قرار دهید.

چگونه گرفتگی توالت را باز کنیم؟

نحوه پاکسازی لوله کشی کف

شمع های برنجی را شل کنید.

در بسیاری از زیرزمین‌ها، گاراژها و اتاق‌های لباس‌شویی، زهکشی‌های کف وجود دارد که فاضلاب را از کولرهای مرکزی، ماشین‌های لباسشویی، آبگرمکن‌ها و ماشین‌های پوشیده از برف می‌برد.

با گذشت زمان، این زهکش ها مقادیر زیادی کف صابون، پرزهای لباسشویی، شن و ماسه و باکتری های لزج را جمع می کنند که در داخل لوله فاضلاب طولانی متبلور می شوند. برای عبور از این انسدادهای سخت، به ماهیچه رفع گرفتگی اضافی یک مارپیچ برقی نیاز دارید.

یک دستگاه فنر زن برقی با حداقل 50 فوت کابل اجاره کنید. با برداشتن صافی که سوراخ تخلیه را می پوشاند شروع کنید. سپس به دنبال یک پلاگین تمیزکننده در کنار حوضچه تخلیه باشید. دوشاخه را با آچار جدا کنید. این به شما امکان می دهد تله را دور بزنید و کابل را مستقیماً در لوله وارد کنید. اگر لوله تخلیه دارای دوشاخه تمیز کردن نباشد، باید کابل را از طریق تله عبور دهید. این یک رویکرد کمی دشوارتر است.

استفاده از دستگاه فنر زن برقی

دستگاه فنر زن را به برق وصل کنید و آن را در نزدیکی تخلیه قرار دهید. اکثر مدل ها دارای سوئیچ پدال پا هستند که هر دو دست شما را برای هدایت کابل باز می گذارد. چندین فوت کابل را به لوله تخلیه وارد کنید. موتور را برای چرخش در جهت عقربه های ساعت تنظیم کنید، سپس کلید را روی کلید بگذارید تا چرخش کابل شروع شود. کابل را به داخل لوله فشار دهید تا زمانی که احساس مقاومت کنید یا شروع به فرورفتن موتور را بشنوید. موتور را خاموش کنید، چرخش را معکوس کنید و چند فوت کابل را خارج کنید. 

به چرخش در جهت عقربه های ساعت برگردید و کابل را دورتر از لوله وارد کنید. این روش رفت و برگشت را تکرار کنید تا زمانی که گرفتگی پاک شود. کابل را بیرون بیاورید و با ریختن چند سطل آب داغ روی آن، لوله تخلیه را خارج کنید. اگر هنوز آب به آرامی تخلیه می شود، حدود 2 فوت کابل را مستقیماً از تله عبور دهید.
قبل از تعویض پلاگین تمیز کردن، نوار تفلون را دور تارهای آن بپیچید. این کار باز کردن دوشاخه را در آینده آسان تر می کند. احتیاط: عدم تعویض دوشاخه تمیز کردن باعث می شود گازهای خطرناک فاضلاب به داخل خانه نفوذ کنند.

کلام آخر

مشکلاتی همانند گرفتگی لوله ها و یا پوسیدگی و ترکیدگی انها می تواند برای همه دردسر ساز باشد. برای رفع این گونه مشکلات بهتر است از یک شرکت خدماتی خوب کمک بگیرید تا هرچه سریع تر رفع شود. به یاد داشته باشید که اقدامات بیهود برای حل این مشکل فقط وقت شما را تلف می کند. بهتر است در صورت مواجه شدن با گرفتگی لوله برای خلاصی از شر معضلاتی که به همراه خود دارد با شماره 09126908216 تماس بگیرید و درخواست سرویس کار ماهر و مجرب کنید. در این مقاله چگونگی رفع لوله را به شما توضیح دادیم. امیدواریم که برای شما مفید واقع شده باشد. 

مجموعه ما در دیگر محله‌های استان تهران از جمله: لوله باز کنی منطقه جنوب تهران و لوله بازکنی منطقه شمال تهران، تجریش، سعادت آباد، جنت آباد، تهرانپارس، شهرک غرب، یافت آباد، پاسداران، ستارخان، پیروزی و نواب بصورت گسترده فعالیت دارد و تمامی خدمات ذکر شده فوق را به همشهریان خود ارائه می‌دهد.  

ارسال دیدگاه

Call Now Button